piątek, 6 stycznia 2017

Zestawienie noworoczne

Noc i ciemność, A. Christie
Terry Pratchett, Korona pasterza
Jacek Santorski, Ludzie przeciwko ludziom
Wallace Daniel, Duża ryba

Image courtesy of [Carlos Porto] at FreeDigitalPhotos.net


Rozpoczęte w 2016 roku i rozgrzebane: Nauka świata dysku IV, W połowie drogi, Sekretne życie drzew, I tak człowiek trafił na psa.

Przeczytane w tym roku: 35 książek, co stanowi 67% PLANU. W zeszłym roku udało mi się wyrobić 90% normy, spadek formy bardzo rzucił  się w oczy. Przy okazji zajrzałam do zeszłorocznego postu i niestety, niestety- nie udało mi się dotrzymać żadnego z postanowień.

Tradycyjnie, okresy bez czytania- i okresy, kiedy bezproblemowo czytałam po kilka książek tygodniowo. Niestety, było parę tytułów, przez które brnęłam mozolnie i które i powinnam  po prostu je odłożyć (Sztuka wojny Sun Zi, Henry Lion Oldi; Droga miecza, Nauka świata dysku), zamiast mordować się bez przekonania. Jeżeli chodzi o gatunki- jedna książka wiosny nie czyni, i dalej tkwię w bezpiecznym i lubianym bajorku "kryminał z elfem i statkiem kosmicznym w tle" (niech ktoś taki napisze, proszę!).

Przeczytałam natomiast każdy ff na 65 stronach AO3, co trochę tłumaczy zahamowanie w książkach. I o ile większość to naprawdę niewartościowe gnioty, to znalazło się kilka niezłych i szarpiących uwagę. Może więc z czytaniem nie jest u mnie tak źle?

Tradycyjne już postanowienia:

  • 4 książki miesięcznie
  • Wyjście z comfort zone
  • Nie wracanie do znanych mi książek
In-joy